lukasband.pl

Blog tematyczny o podróżach, kuchni, modzie i urodzie.

Moda i uroda

Jak dobrać kolor podkładu?

Jak dobrać kolor podkładu?

Podkład stanowi podstawę każdego makijażu. Odpowiada on za efekt gładkiej cery o jednolitym kolorze oraz tworzy on bazę pod pozostałe produkty do makijażu, takie jak np. róż, rozświetlacz czy bronzer. Pomimo tego, że podkład stanowi najistotniejszą kwestię w procesie tworzenia makijażu, wiele kobiet podchodzi do jego wyboru w dość niefrasobliwy sposób.

Jak dobrać kolor podkładu w odpowiedni sposób?

Podkład powinien pasować idealnie do koloru twarzy. W takim wypadku należy testować kolor podkładu na fragmencie ciała, w którym ma być on używany. Kobiety bardzo często testują kolor podkładu na dłoni, której kolor jest jedynie zbliżony do koloru cery. W konsekwencji tego, podkład nałożony na twarz może w znacznym stopniu odbiegać barwą od koloru skóry twarzy. Świadomy wybór koloru podkładu wymaga również wiedzy na temat tego, jaką barwę ma cera. Może mieć ona bowiem barwy ciepłe z przewagą żółtych pigmentów oraz barwy chłodne, w których przeważają pigmenty różowe. Aby to sprawdzić należy przyłożyć do twarzy czystą, białą kartkę, a następnie ocenić jak prezentuje się cera na białym tle. Jeśli białe tło sprawia, że cera prezentuje się dobrze to prawdopodobnie ma ona chłodny odcień, co w konsekwencji wiąże się z tym, że warto stosować podkłady w odcieniach różowych. Jeśli z kolei białe tło uwydatnia wszystkie niedoskonałości twarzy, wówczas cera posiada ciepłą tonację, a co za tym idzie należy stosować podkład w odcieniu ciepłego beżu.

Nawet posiadając wiedzę na temat koloru cery, wielkim wyzwaniem może okazać się znalezienie odpowiedniego odcienia podkładu. Pod żadnym pozorem nie należy wybierać go „na oko”, ponieważ sztuczne oświetlenie w drogerii może zniekształcać rzeczywisty odcień podkładu. Może okazać się, że podkład, który pozornie wydaje się pasować do koloru cery będzie zupełnie nietrafiony. W związku z tym najbezpieczniej jest skorzystać z testera i nałożyć go bezpośrednio na skórę twarzy, aby sprawdzić jak dany odcień się prezentuje. Na wizytę do drogerii najlepiej udać się bez makijażu, wówczas podkład nałożony bezpośrednio na skórę twarzy będzie w pełni odzwierciedlał faktyczny kolor. Tester powinno aplikować się w okolicy kąta żuchwy.

Rodzaje podkładów

Okazuje się, że oprócz wielu odcieni kolorów istnieje również wiele rodzajów podkładu, które stosuje się w zależności od typu skóry. Warto mieć świadomość tego jaki typ skóry posiadamy, aby wiedzieć jak dobrać podkład, pasujący do danego typu cery. Podkłady mają bowiem różną konsystencję oraz właściwości. Do cery suchej należy wybrać nawilżający, natomiast jeśli cera wygląda na zmęczoną, warto sięgnąć po podkład, który będzie ją rozświetlał i nada jej wyrazistości. Dla osób, które posiadają cerę tłustą, najlepszym wyborem będą produkty matujące i wygładzające. Wiele osób posiada również cerę problematyczną, na której widoczne są przebarwienia, zmiany trądzikowe lub blizny. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzi się podkład, który zapewnia mocne krycie i jednocześnie niweluje niedoskonałości.

Jak dobrać kolor włosów?

Udostępnij