lukasband.pl

Blog tematyczny o podróżach, kuchni, modzie i urodzie.

Moda

Jak dobrać kolor włosów?

Jak dobrać kolor włosów?

Zadbane włosy to element urody, który przykuwa uwagę niemalże każdej osoby. Do każdego kształtu twarzy pasuje inna fryzura. To samo tyczy się karnacji. Ludzie z ciemniejszym kolorem skóry najlepiej wyglądają w ciemnych włosach natomiast osoby, których skóra jest bardziej blada częściej wybierają blond i to w nim wyglądają najlepiej. Odpowiedni dobór fryzury może mieć fundamentalny wpływ na nasz wygląd, dlatego warto poświęcić tej kwestii chwilę uwagi.

Sól himalajska – właściwości i zastosowanie

Zasady, o których warto pamiętać przy doborze fryzury

Tak naprawdę istnieje kilka podstawowych zasad, o których należy pamiętać przy doborze fryzury. Do każdego kształtu twarzy pasuje inne ułożenie włosów. Na przykład w przypadku mężczyzn, których twarz jest bardziej pociągła, należy unikać fryzur które nadmiernie eksponują czoło, ponieważ wówczas twarz może wydawać się jeszcze dłuższa. W przypadku kobiet, u których linia włosów zaczyna się dość wysoko najlepiej sprawdzają się rozpuszczone włosy, ponieważ spinanie ich w kitkę może dawać efekt wysokiego czoła. Są to zasady, o których warto pamiętać aby nasza fryzura dodawała nam urody.

Jak dobrać kolor włosów?

Jeśli chodzi o dobór koloru włosów należy kierować się przede wszystkim karnacją. Kobiety, które posiadają naturalnie ciemną cerę najlepiej prezentują się w ciemnych kolorach włosów. Z kolei kobiety o nieco jaśniejszej cerze, częściej decydują się na blond. Nie warto jednak całkowicie zamykać się w tej kwestii, ponieważ eksperymentowanie z kolorem włosów potrafi przynieść bardzo ciekawe rezultaty.
Jak właściwie dobrać kolor włosów do koloru skóry? Aby to zrobić warto przeprowadzić krótki test, który pomoże nam określić jaki kolor będzie najbardziej odpowiedni.
W przypadku kobiet test należy rozpocząć od dokładnego umycia twarzy oraz pozbycia się makijażu, który może w znacznym stopniu zmieniać naturalny kolor skóry. Następnym krokiem jest znalezienie lustra oraz pomieszczenia, w którym jest dużo światła dziennego.
Następnie należy znaleźć w swojej szafie ubranie, w którym prezentujemy się najlepiej. Jeśli ubranie jest koloru żółtego lub pomarańczowego, zazwyczaj wskazuje to na ciepły odcień skóry, z kolei jeśli ubranie ma ciemniejsze kolory, takie jak niebieski, fioletowy lub zielony to może świadczyć to o chłodniejszym odcieniu skóry. Na tej podstawie możemy określić jaki rodzaj fryzury będzie odpowiedni dla konkretnego odcienia skóry.
Styliści zalecają, aby kolor włosów był o jeden lub dwa odcienie jaśniejszy od koloru skóry, ponieważ wówczas może nastąpić efekt „zlewania się” twarzy z fryzurą, szczególnie w przypadku jasnych włosów. Jeśli odcień skóry jest ciepły, to najlepiej będą prezentować się różnego rodzaju odcienie blondu. W takim przypadku warto zastanowić się na przykład nad odcieniami złota lub platyną. W przypadku chłodniejszego odcienia skóry warto zastanowić się nad kolorem czarnym lub różnymi odcieniami brązu. Oczywiście należy w tej kwestii zachować otwarty umysł i nie zamykać się tylko na konkretne kolory pasujące do danego typu karnacji.

Sól himalajska – właściwości i zastosowanie

MAKEUP-TRENDY

Udostępnij